Odličnim 3/4-am tekme, proti državnim prvakom, sledil razpad sistema

HORJUL, 18.10.2013 - "Žreb" je ekipi Gostol TST Mufloni, za uvod v sezono namenil kar državnega prvaka, ekipo Dinamiti Horjul. Po dobrem pripravljalnem obdobju, so primorci, oboroženi z novim trenerjem, v Horjul prispeli dobre volje, kot ponavadi.

Kljub petardi v naši mreži, prvenstvo nadaljujemo z nasmehom na obrazu...

Po uvodnem zadetku domačinov, so tolminci hitro poravnali, nakar je do polčasa Dinamitom, tudi z nekaj sreče, uspelo uiti na +2. Kar je Muflone še vedno puščalo v igri za zmago.
V 3/4 so Mufloni po prejetem zadetku, uspeli znižat na 4:2 (Beguš drugič), do konca četrtine pa so prejeli še gol. Sledil je zadnji odmor, bojni posvet, ter taktika popolnega napada na domačina.
Vendar pa so naleteli na podobno taktiko nasprotnika, storili nekaj velikih napak, katerim je sledil še skupek nesrečnih dogodkov...Tako je namesto priključka, sledilo več ali manj samo še pobiranje ploščka iz lastne mreže. Razpad sistema na prafaktorje...
Pred zadnjo četrtino si tudi največji poznavalci slovenskega inline hokeja, nebi drznili napovedati končne slike tekme. Tako sem tudi sam, kot novinar, ostal brez pravega komentarja in lahko zaključim le: "Fantje, glave gor, tudi najboljšim, kdaj pa kdaj spodleti."

Izjave po tekmi:

Jure Rovšček, branilec Muflonov: "V petek se je končno začela težko pričakovana sezona, tokrat smo v sezono vstopili ambiciozno, saj se nam je prvič v zgodovini kluba na klopi pridružil pravi hokejski trener. Žal smo za prvega tekmeca v sezoni dobili državne prvake iz Horjula, zato pričakovanja niso bila ravno visoka. Vseeno smo se v 3/4-ah trenerju pokazali v dobri luči, kljub manjšim napakam v obrambi. Če bomo naslednje tekme igrali tako kot smo prve 3/4 proti Horjulu, potem si lahko to sezono nadejamo lepega uspeha.

Blaž Dakskobler, napadalec Muflonov:
"Uffaaa. Kaj naj rečem? (Z.Dragić) Odlično tekmo, smo po zadnjem odmoru spremenili v najslabšo četrtino v zgodovini kluba. Če odštejemo tistih "groznih" 5 minut, ko je padalo "s povsod", bi vse skupaj zgledalo še solidno, tako pa smo v sezono krenili nekoliko slabše od pričakovanj. Danes bi glede na prikazano, zaslužili vsaj 8:3. Ampak ... glavo gor, in gas naprej."