Mladi Mufloni oddali le točko

Horjul, 7.12.2013 - V soboto je ekipa mladih Muflonov iz Tolmina igrala dve tekmi v 3. ligi državnega prvenstva. Ekipa je bila močno oslabljena, saj v Horjul z ekipo niso pripotovali štirje ključni igralci.

Ekipa tretje lige državnega prvenstva...

Muflonom je manjkal njihov kapetan Vid Bizalj, vodilni strelec Denis Štenkler, novopečeni napadalec Štefan Drole in steber obrambe Marjan Drole. Kljub temu pa je ekipa severnih Primorcev osvojila pet od možnih šestih točk.

Sharks Team: IHK Mufloni Tolmin 1:2*
*po kazenskih srelih

Ekipa Sharks Team je v tekmo vstopala kot favorit, saj je pred srečanjem v ligi zasedala 3 mesto. Vendar se jih druga ekipa Muflonov ni ustrašila. V prvem polčasu so Sharksi močno napadali na gol Muflonov in enkrat zadeli, vendar so tudi Primorci imeli svoje priložnosti, ki jih niso izkoristili sebi v prid. V drugem polčasu je blestel vratar Domen Šorli, ki nasprotnikom ni dovolil, da bi plošček pristal za njegovim hrbtom. Mufloni so vedno bolj pritiskali na nasprotnikov gol. Žiga Mavrar je po podaji Žana Pajntarja v svoji polovici preigral dva nasprotnika, nato pa iz sredine sprožil na vrata Sharksov in pak poslal nad banščinami vratarja v mrežo. Tik pred koncem srečanja so mladi Mufloni imeli prednost igralca več, ki je niso znali izkoristiti. Tekma se je zato odločila po kazenskih strelih. Junak je bil Žan Pajntar, ki je kot edini igralec zadel gol. Ne smemo pa zanemariti 3 lepih obramb Šorlija.

HK Dinamiti Horjul mladi: IHK Mufloni Tolmin 0:4

Muflončki so v tekmo vstopil tako, kot so končali prejšnjo. Prevladovali so v vseh prvinah hokeja, zato so se ob polčasu veselili vodstva z 3:0, strelci so bili Frelih, Mavrar in Lipušček. V drugem polčasu pa so na vrata Primorcev pritisnili Horjulci, kar je privedlo do nekaj napak v obrambi, zato so Mufloni bili izključeni kar štirikrat, vendar so se izkazali penalty-killer-ji in vratar Domingo. Piko na i je postavil Sebastjan Močnik, ki je lepo zadel prazen del mreže po podaji Tomaža Lipuščka.

Zmago s 4:0 nad Horjulom in Šorlijevega shootouta, so se Mufloni veselili z njihovimi zvestimi navijači, ki jim ni bilo težko sedeti v mrzli dvorani v Horjulu.

Sedaj ekipa IHK Mufloni Tolmin v 3. državni ligi, z 10 točkami, zaseda šesto mesto, nove tekme pa mlade Muflone čakajo po novem letu.